Wspieramy piątą edycję Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "JoséSong"

W listopadzie 2019 r. 4LC będzie wspierało piątą edycję Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "JoséSong", który po raz pierwszy zostanie skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Konkurs cieszy się co raz większym zainteresowaniem młodzieży oraz spełnia ich muzyczne i językowe marzenia. Co roku konkurs otrzymuje patronat honorowy od Ambasady Kuby, Niemiec, Hiszpanii czy Instytutu Francuskiego jak również patronat honorowy Parlamentu Europejskiego. Pan Antonio Tajani – przewodniczący Parlamentu Europejskiego – w swoim liście podkreślił, iż muzyka jest uniwersalnym językiem, który jest w stanie docierać do ludzi niezależnie od granic i różnic kulturowych, a ta inicjatywa w kreatywny sposób łączy w sobie miłość do muzyki, ciekawość innych kultur i motywuje uczniów do nauki innych języków. Od samego początku istnienia konkursu wspierają go: Ambasada Szwajcarii, Przedstawicielstwo Walonii-Brukseli, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury i Lingwistyczna Szkoła Wyższa.

Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie zainteresowań językami obcymi (angielskim, rosyjskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, włoskim, japońskim, koreańskim), popularyzacja muzyki z różnych zakątków świata oraz rozwijanie muzycznych zainteresowań uczniów. Pragniemy podkreślić, iż w poprzedniej edycji jury przysłuchiwało się ponad 100 uczniom z Warszawy i okolic. Uczestnicy to m.in. finaliści The Voice of Poland, laureaci innych ogólnopolskich i regionalnych konkursów piosenki, którzy mogą pochwalić się nie tylko wspaniałym głosem, ale również perfekcyjną dykcją i wymową w języku obcym.

Poniżej linki z informacjami o Konkursie:

Aby uczynić konkurs jeszcze bardziej atrakcyjnym m.in. 4LC ufunduje nagrody i upominki dla najlepszych uczestników oraz jury.

 

 

INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj.Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.